wiki:reports

Version 20 (modified by sokol, 4 роки ago) (diff)

--

Звіти

Довідник "Звіти"

Перелік звітів та інструментів по роботі із нми знаходиться у відповідному довіднику програми.

Довідник "Звіти"

Для виконання, потрібно підсвітити запис з відповідним найменуванням звіту та натиснути кнопку запуску у верхньому лівому кутку довідника.
Кнопка "Виконати звіт" - власне так виглядає кнопка виконання звітів.

!!! Увага. Звіт одразу буде виконано з параметрами "за замовчуванням", що візуально може виглядати як зависання.

Табличні звіти

Табличні звіти за своєю структурою є повноцінними довідниками, з тією різницею, що не призначені для оперативної роботи. У кожному табличному звіті є основна таблиця із записами та може розміщуватись детальна таблиця, фільтри, інформаційна панель, система меню і тд. Для ознайомлення з можливостями, рекомендуємо скористатись відповідним розділом документації.

OLAP звіти

Звіти в форматі OLAP формуються "на льоту" і надають можливість перегруповування полів під конкретні потреби користувача. Взагалі один OLAP звіт замінює 5-10 звичайних табличних звітів, без потреби звертатись до послуг програміста. Ви просто переміщуєте поля у певні зони і звіт змінює свою форму, перераховуючи числові дані. Найближчим аналогом даного типу звітів є "Звідні таблиці" в екселі, проте процес формування OLAP звітів в програмі значно простіший.

Схема OLAP звіту

Звіт в OLAP форматі

Отже як саме формуються звіти даного типу? Умовно вікно виконання звіту можна поділити на наступні зони:

  1. Фільтри - тут, в залежності від типу звіту, можна побачити певні вікна, що дозволяють обмежити набір вхідних даних. Зміни в цих фільтрах викликають оновлення набору даних із бази даних, що може зайняти певний час. Найчастіше це період дат. Також в цю зону віднесемо певний набір схем, що визначають найуживаніші початкові розміщення полів.
  2. Вільні поля - у цій зоні розміщуються ті поля, які покищо не задіяні у поточному звіті, але можуть бути використані. Поля з цієї області можна перетягнути мишкою в потрібні Вам зони для трансформації звіту. Перетворення звіту не займає багато часу, адже звернень до бази даних не відбувається і все проходить на Вашому ПК. Також ці поля можна використовувати як локальні фільтри, натиснувши на трикутну стрілку в правій частині поля.
  3. Дані - в цю область є сенс переміщувати лише числові поля. Дані саме з цих полів будуть відображатись в області результатів(6), збиваючись в суми.
  4. Стовпці - поля, що потраплять в цю область стануть групами стовпців з даними. Всі поля, що попали в дані(3), дублюватимуться в кожному стовпці даної секції. Це зручно використовувати для порівняння. Найчастіше сюди закидається поле, що містить дати для порівняння зміни даних у часі.
  5. Рядки - поля з цієї області стануть рядками таблиці. Якщо сюди перемістити кілька полів, то вони автоматично перетворяться в деревовидну структуру з проміжними підсумками. Це дозволяє проводити аналіз даних в різних розрізах.
  6. Результат - ця область буде автоматично переформатовуватись після будь яких переміщень полів, чи дій користувача. Саме сюди будуть поміщатись результати усіх розрахунків, спираючись на які можна приймати правильні бізнесові рішення.

Не дивлячись на всю гнучкість та потужність OLAP звітів, в рамках системи "ПК Конкурент", це не повноцінна система звітності, до якої звикли професійні аналітики. Професійні рішення розміщені та виконуються на окремому потужному сервері, що готує дані в нічний час, збиваючи їх у проміжні блоки неймовірних розмірів. Ці системи вимагають вкладання десятків тисяч доларів в розробку окремих звітів та підтримку інфраструктури. Тут Ви маєте доступ до звітів, що надають можливість аналізувати порівняно не великі масиви даних в безлічі розрізів, без вкладання колосальних коштів. Для малого бізнесу це саме те, що потрібно.

"..±.." поля

Поля, назви яких починаються з символів "..±.." являються відносними, для полів з аналогічною назвою без префіксу. Це означає, що кожне значення цього поля, буде різницею (приростом) попереднього та поточного значення поля з назвоб без "..±..". Наприклад розглянемо фрагмент "Загально-аналітичного звіту":

OLAP звіт з дельтами

Як бачимо, тут є два поля з даними: "Значення" та "..±.. Значення". У першому містяться певні числові показники по днях. У другому різниці цих показників між попереднім та наступним днями із знаком '+' чи '-', в залежності від зростання чи спадання відповідного показника.

Якщо потрібно проаналізувати різницю не в абсолютних, а у відсоткових величинах, натичніть кнопку "%" в лівому, верхньому кутку вікна із звітом. На ілюстрації знизу Ви можете бачити той само звіт, але із відсотковим порівнянням даних.

OLAP звіт з дельтами у відсотках

Перелік основних звітів

  • Звіт видалень на касі.

Звіт видалень на касі

  • Звіт видалень на касі. відображає всі видалення або зменшення кількості в чеках за період з деталізацією "Внутрішній код товару", "Назва товару", "Стара (до зміни/видалення) та нова кількості (після зміни/видалення)", "Дата та час зміни (відносно часу на касі)", "Логін користувача який проводив зміни/видалення", "Номер документу"
  • Звіт за зміну;

Немає зображення «zvit_za_zminu.jpg», долученого до reports

Відображає виручку яку здає касир за той чи інший день

  • Кредиторська заборгованість;

Немає зображення «kred_zaborg.jpg», долученого до reports

Відображає заборгованість постачальникам за період

  • Звіт по залишкам за період (Сальдо скорочене);

Немає зображення «zvit_zalush_per.jpg», долученого до reports

  • Звіт по руху товарів за період;

Немає зображення «zv_ruh_tov_za_per.jpg», долученого до reports

  • Звіт товарів (Дві ціни);

Немає зображення «dvi_cini.jpg», долученого до reports

  • Реєстр прихідних (Детально СР та СЗ);

Немає зображення «reestr_prih.jpg», долученого до reports

  • Звіт АБС з втратами;

Немає зображення «ABC.jpg», долученого до reports

  • Звіт 1-РА - це звіт, що вимагався податковою кілька років тому і відображає реалізацію алкоголю в декалітрах. Працює коректно лише за умови правильно встановлених значень "Вага/місткість" в довіднику товарів;
  • Звіт 1-РТ - це звіт, що вимагався податковою кілька років тому і відображає реалізацію цигарок поштучно. Кількість цигарок в пачці має бути попередньо прописана в полі "Вага/місткість" в довіднику товарів;
  • Акциз реалізація та Залишки;

Немає зображення «akcuz.jpg», долученого до reports

  • Акциз Реалізація по днях;

Немає зображення «akcuz2.jpg», долученого до reports

  • Динаміка змін ЦЗ та ЦР за період;

Немає зображення «dinamika.jpg», долученого до reports

  • Звіт по залишках товару;

Немає зображення «zvit_po_zalushkam.jpg», долученого до reports

  • Інвентаризаційна відомість з кількістю;

Немає зображення «invent_vid.jpg», долученого до reports

  • Реалізація по дисконтним карткам за період;

Немає зображення «zv_po_real.jpg», долученого до reports

  • Товарний звіт із торговими націнками;

Немає зображення «zv_z_nacin.jpg», долученого до reports

  • Звіт по товарам що не потрапили в ревізію;

Немає зображення «zv_tov_nevrev.jpg», долученого до reports

  • Звіт по реалізації продажів;

Немає зображення «zv_real_prod.jpg», долученого до reports

  • Звіт по торгових маркам;

Немає зображення «zv_torg_mark.jpg», долученого до reports

  • OLAP рух товару;

Немає зображення «olap_ruh_tov.jpg», долученого до reports

  • "Загально-аналітичний" звіт - це "вижимка" основних показників роботи торгового закладу по днях. Даний звіт полюбляють власники, оскільки він дає загальну картину ефективності без деталей і дозволяє відстежувати динаміку змін. Тут можна знайти такі параметри, як націнка, залишок, реалізація, середній чек і тд.;

Немає зображення «zag_an_zv.jpg», долученого до reports

  • Проплати за період;

Немає зображення «proplat_za_per.jpg», долученого до reports

  • Зміни за період;

Немає зображення «zminy_za_per.jpg», долученого до reports

  • Акт звірки проплат (сальдо);

Немає зображення «akt_zvir_prop.jpg», долученого до reports

  • Нульові чеки - при певних налаштуваннях системи, усі нульові чеки, що друкуються на касі будуть потрапляти в базу даних з вказанням часу друку. Даний звіт відображає ці чеки. Цей звіт призначений для контролю часу, коли касири починають роботу;

Долучення (9)

Завантажити всі долучення як: .zip